Welcome,
Guest
. Please
login
or
register
.
Did you miss your
activation email
?
Mar 20 23 06:38
 Main
Home
Help
Search
Calendar
Login
Register
crazy games
riddles and jokes
funny pictures
death psychic!
mad trivia
funny & odd!
pregnancy test
shape test
win custody
recipes
Discover Seattle!
»
General Category
»
Discover Seattle!
»
Topic:
$761 for a jar of peanut butter
« previous
next »
Send this topic
Print
Pages:
1
Author
Topic: $761 for a jar of peanut butter (Read 2245 times)
TehBorken
Administrator
SuperHero Member
Posts: 6060
Karma: +507/-15
$761 for a jar of peanut butter
«
on:
Feb 19 15 12:20 »
This jar of peanut butter costs $761. This is Standard Reference Material No. 2387. Its the finest peanut butter in the worldfrom a purely scientific point of view.
The National Institute of Standards of Technology, an office of the US Department of Commerce, uses it as a baseline when analyzing the chemical properties of peanut butters.
https://www-s.nist.gov/srmors/view_detail.cfm?srm=2387
Report to moderator
Logged
The real trouble with reality is that there's no background music.
Gopher
SuperHero Member
Posts: 13297
Karma: +3113/-5
Re: $761 for a jar of peanut butter
«
Reply #1 on:
Mar 15 15 10:35 »
Well, that's worth knowing. Where can you buy it?
Report to moderator
Logged
A fool's paradise is better than none.
Send this topic
Print
Pages:
1
« previous
next »
Discover Seattle!
»
General Category
»
Discover Seattle!
»
Topic:
$761 for a jar of peanut butter
crazy games
riddles and jokes
funny pictures
death psychic!
mad trivia
funny & odd!
pregnancy test
shape test
win custody
recipes